Design Cabinet CZ

21.01. 2017 - 21.01. 2017

Aneta Dvořáková z VŠUP zvítězila v soutěži Young Creation Award na Heimtextil 2017

Soutěže

Studentka Ateliéru textilní tvorby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Aneta Dvořáková vyhrála cenu Young Creation Award, která je pořádána v rámci veletrhu bytového textilu Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem. Cenu v kategorii Upcycling objects získala její práce Párání – The Ripping.

Mezinárodní soutěž Young Creation Award, která se v letošním roce konala již popáté, cílí na studenty a absolventy designu a bytové architektury, ale zároveň také na mladé etablované tvůrce interiérového designu. Téma soutěže Upcycling se zaměřilo na přetváření starých a nepotřebných věcí v nové kvalitní produkty. Z 21 finalistů porota ocenila v různých kategoriích 5 soutěžících.

Práce Anety Dvořákové Párání – The Ripping pracuje s médiem malby a s uvědoměním, že podstatou malby je plátno. Páráním dochází k rozkladu na nejmenší možné jednotky – útkové nitě s pozůstatky dřívější malby. Díky opětovnému utkání vzniká zcela nové dílo s magickým duchem.

Mimo soutěž Young Creation Award se Ateliér textilní tvorby pod vedením Jitky Škopové představil na veletrhu Heimtextil i samostatnou expozicí na téma Textilní architektura, novodobí nomádi, alternativní bydlení a ekologie.

Místo konání: Messe Frankfurt GmbH, Ludwig-Erhard-Anlage 1, Frankfurt am Main, hall 4.2, stand C92, Campus Heimtextil