Design Cabinet CZ

07.10. 2013 - 07.10. 2013

Arts Management otevírá další ročník!

Workshopy a semináře

Zápis do druhého ročníku kurzů celoživotního vzdělávání Arts Management na Fakultě umění a designu ZČU v Plzni.

V týdnu od 2. září 2013 začal zápis do druhého ročníku kurzů celoživotního vzdělávání Arts Management na Fakultě umění a designu ZČU v Plzni, který připravila společnost Plzeň 2015. Svým rozsahem ojedinělý vzdělávací program zajišťuje tým lektorů, tvořený profesionály z celé České republiky i Slovenska. Termín pro přihlášení do kurzů byl prodloužen do 7. 10. 2013!
Nabídku kurzů tvoří celá škála disciplín z oblasti kultury, přizpůsobených na míru pracovníkům kulturních nebo neziskových organizací nebo úředníkům. Účastníci v nich budou moci diskutovat své projekty a podpořit je získáním nejnovějších teoretických poznatků i příkladů dobré praxe z tuzemska i zahraničí. Díky rozšířené nabídce se letos může zapsat více než 200 zájemců. Studium začíná 1. listopadu 2013.
Celkem 11 tematických modulů se bude odehrávat v průběhu akademického roku 2013/2014 od listopadu do července. Každý je tvořen deseti tréninkovými dny, dle potřeby rozdělenými na jednodenní či vícedenní semináře. Všechny moduly obsahují teoretickou průpravu, tvořivé dílny, práci v týmech na zadání, rozbory příkladů a umožňují účastníkům si v jejich rámci zpracovat vlastní projekt.
Do prvního ročníku studia v loňském roce se zapsalo 135 uchazečů. Kurz zaměřený na přípravu a organizaci projektů se setkal s takovým ohlasem, že bylo třeba ho otevřít pro dvě skupiny studujících. Ze závěrečného hodnocení po prvním roce studia vyznělo, že studium splnilo představy účastníků o celoživotním vzdělávání. Hodnotili nejenom úroveň lektorů, ale i možnost nasát zkušenosti lidí z jiného institucionálního prostředí, vnímat problémy z jejich perspektivy.

Témata jednotlivých modulů Arts Managementu a jejich lektoři
Manažerské moduly
- Projektový cyklus aneb od nápadu k realizaci
(Denisa Václavová; Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha, obor management umění; spoluzakladatelka Čtyři dny)
- Komunikace a PR pro neziskové a příspěvkové organizace v kultuře
- (Bára Procházková, šéfredaktorka měsíčníku Bel Mondo)
- Marketing kulturních organizací
(Radim Bačuvčík Univerzita T. Bati Zlín, fakulta multimediálních komunikací)
- Řízení a rozvoj NNO. Výměna zkušeností dobré praxe
(Dušan Ondrušek, PDCS Bratislava)
- Strategické plánování v přípravě kulturních projektů kulturních projektů
(Dušan Ondrušek, PDCS Bratislava)
- Minimum z kulturního turismu
(Šárka Tittelbachová, VŠO Praha katedra cestovního ruchu, VŠE Praha; Irena Tyslová, VŠE Praha, katedra Arts Managementu)

 

Tvůrčí a inspirační moduly
- Tvorba jako zkušenost - zkušenost jako tvorba
(Eva Blažíčková, Konzervatoř Duncan Centre Praha; Radek Marušák, Divadelní fakulta AMU Praha, katedra výchovné dramatiky; Markéta Pastorová, Národní ústav pro vzdělávání Praha;
Ak.mal. Nikola Čulík; Rudolf Adler, FAMU Praha, katedra dokumentární tvorby; Jiří Myslík, FAMU Praha, katedra kamery a Kabinet Obrazové techniky; a skladatelka Amálie Třebická Křepelková)
- Pátrání po místě - Expedice domů (Miroslav Vaněk, Akademie věd ČR, Centrum orální historie; Veronika Rodriguezová, MU v Brně, Pedagogická fakulta, katedra primární pedagogiky; Iva Dvořáková, Gymnázium a ZŠ Nové Strašecí; Alena Anna Kyselo, Regionální muzeum a galerie v Jičín; Zbyněk Fišer , MU v Brně Filozofická fakulta, Ústav české literatury a knihovnictví; Alexandra Brabcová, manažerka participace společnosti Plzeň 2015)
- 5 lekcí z animace kultury, kulturně-historického dědictví a umění
(Jiří Siosztrzonek, Slezská univerzita v Opavě, Institut tvůrčí fotografie; Marek Pokorný, bývalý ředitel Moravské galerie v Brně a publicista; Ladislav Kesner, MU v Brně, seminář dějin umění; Vojtěch Kouba, VŠE Praha, katedra Arts managementu; Pavel Štingl, filmový dokumentarista a tvůrce řady expozic)
- Výchova ke vztahu ke kulturnímu dědictví a umění
(Alexandra Brabcová, manažerka participace společnosti Plzeň 2015; Jaroslav Vančát, UK Praha, Fakulta humanitních studií a ZČU Plzeň, Pedagogická fakulta, Markéta Pastorová, Národní ústav pro vzdělávání Praha)
- Veřejný prostor jako jeviště, dějiště, bydliště, pracoviště a místo
(Petr Matoušek, UK Praha, klinika adiktologie; Ida Kaiserová, samostatně působící socioložka).

Další informace, podrobný nabídkový katalog spolu s pokyny ke studiu a přihlášku naleznou zájemci na adrese http://www.uud.zcu.cz/cz/707-arts-management .

 

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu