Design Cabinet CZ

17.04. 2012 - 22.04. 2012

Collaboratory 2012

Výstavy

VŠUP představí v Miláně své partnerství s českým průmyslem

Studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze budou vystavovat své práce v zóně Ventura Lambrate, kde se bude prezentovat společný projekt pod záštitou „Organisation in Design". Tento rok se prezentace nazvaná Collaboratory 2012 zaměří na představení výsledků spolupráce jednotlivých ateliérů s českým průmyslem. Těsnější vazby s českými firmami a v ideálním případě konkrétní produkty, které se dostanou do výroby jsou zásadní součástí koncepce výuky na VŠUP. Propojení tvůrčího akademického prostředí s reálným světem profesionální komunikace, výrobního provozu a trhu je nezbytnou realitou formující studenty pro následný profesní život. Osvícené firmy, které se nebojí riskovat a přizvou ke spolupráci studenty designu profitují z množství kreativních a výjimečných nápadů nezatížených stereotypem praxe. Oboustranně výhodné partnerství slibuje kvalitní a originální výsledky podporující rozvoj českého průmyslu.

Výstava bude letos fungovat jako kompilát nejzajímavějších prací, které se podařilo vyrobit během posledních dvou let, kdy se VŠUP těsnou spoluprací s průmyslem podrobně zabývá. Architekturu letos vytvoří Eva Eisler a její studenti z Ateliéru K.O.V.

Již poněkolikáté se do Milána vrací dvojice Dan Gonzales a Tomáš Varga z Ateliéru produktového designu. Letos představí kolekci světel Bëlll a Sätele vyrobených ve spolupráci s firmou Brokis. Česká firma se soustřeďuje na ruční výrobu osvětlovací techniky z kvalitního skla a unikátní tvůrčí řešení osvětlení interiéru. Kombinací moderních technologií a tradičního řemeslného zpracování oděvů vznikly šaty Terezy Ujevičové z Ateliéru módní tvorby. Studentka Josefa Ťapťucha vytvořila šaty ve spolupráci s libereckou firmou Martilla, která se již od roku 1993 zabývá využitím digitálních technologií pro tisk na textilní materiál. Ateliér designu oděvu a obuvi vedený Liběnou Rochovou spojil své síly s firmou Baťa - tradičním a ve světě proslulým výrobcem obuvi. Studenti pracovali na redesignu dnes již ikonických baťovských tenisek ze 60. let Bata Bullets. Vlastnosti tvrdé boritokřemičité skloviny Simax zkoumal student Ateliéru skla Jakub Petr. Své zkušenosti mohl zužitkovat díky spolupráci se sklárnou Kavalierglass a v Miláně se tak návštěvníci mohou potěšit jeho čajovým setem. Prostor na výstavě dostanou i čerství absolventi VŠUP. Zbyněk Krulich, který vystudoval u Jiřího Pelcla, představí svůj projekt Mikádo, jehož tématem je využití parametrického modelu a generativního procesu při návrhu a výrobě nábytku. Designér zkoumá možnosti individualizace návrhu zákazníkem za použití interaktivní aplikace a CAD/CAM výrobních technologií.

Více informací na: www.vsup.cz

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu