Design Cabinet CZ

13.03. 2015 - 22.05. 2015

Poznejte osobnosti mladého evropského designu

Workshopy a semináře

Scholastika spojila síly s uskupením Okolo a společně hodlají Prahu po celý rok zásobit osobnostmi reprezentující mladý evropský design.

Jak říká jeden ze zakladatelů vzdělávací platformy Scholastika Evžen Šimera „cyklus Setkání s předními osobnostmi mladého evropského designudá příležitost k prezentaci významným zahraničním tvůrcům a budenově rozšířen i o výstavy prezentujících, což umožní komplexnější pohled na dané téma." Výstavu v prostorách galerie Okolo/Pedalproject (Bořivojova 77) vždy doplní přednáška daného designéra.

Během roku se tak můžeme těšit na šest představitelů toho nejčerstvějšího designu. Jako první se 12. března od 18 hodin představí belgický designér Elric Petit, člen studia Big-Game, který v prostorách Scholastiky (Bubenská 1) představí svojí tvorbu. Na přednášku kontinuálně naváže výstava Poetický život každodenních předmětů, která bude slavnostně otevřena dva dny poté v galerii Okolo.

Ve švýcarském ateliéru Big-Game zaměřeném na produktový interiérový design působí již zmíněný Elric Petit, Švýcar Grégoire Jeanmonod a francouzský designér Augustin Scott de Martinvill. Své sídlo mají v Lausanne - a odtud také pochází jejich věšák Signs či série loděk Boat.

Druhý na programu je Belgičan Maarten de Ceulaer, který své konceptuální projekty představí zájemcům o design na přednášce 21. května pod názvem Laboratoř experimentů. Maarten de Ceulaer je autorem nábytkářské série Mutation nebo Suitcases. Kromě své práce přiveze ale také projekty současné belgické generace konceptuálních designérů.

Celuaer

V programu bude následovat německý funkcionalista Sebastian Herkner odkazující k německému Bauhausu. Z jeho tvorby lze jmenovat například lampu do interiéru Oda nebo kolekci nábytku Banjooli.

Oda

Českému publiku se představí i britsko-japonské studio Swine (Super WideInterdisciplinary New Explorers), které tvoří architektka Azusa Murakami a výtvarník Alexander Groves. Studio je známé především projektem Sea Chair, v rámci kterého designéři vyrábějí židle z nalezeného plastu v moři. Ve své práci tak spojují design s ekologickou a sociální problematikou.

Swine

Jean-Baptiste Fastrez, designér z Francie, rád užívá různé druhy materiálu v do té doby nezvyklém kontextu. Zmiňme například nástěnné hodiny Stardust, které jsou vyrobené z vinylové desky a mají připomínat automobilový tachometr.

Posledním designérem, kterého Scholastika spolu se studiem Okolo představí, je britský designér Tomas Alonso, člen uskupení Okay. Alonso vytváří jednoduché a přitom rafinované kompozice, jaké můžeme spatřit například v projektu Pierre and the Almondtree.

Program cyklu Setkání s předními osobnostmi mladého evropského designu:
12. 3. od 18 hodin / přednáška Elric Petit (Big-Game)
14. 3. od 18 hodin / vernisáž výstavy Poetický život každodenních předmětů
21. 5. od 18 hodin / přednáška Maarten de Ceulaer
22. 5. od 18 hodin / vernisáž výstavy Laboratoř experimentů
Sebastian Herkner / současný německý funkcionalismus
Studio Swine / Procesuální design
Jean-Baptiste Fastrez / Návrat dekoru
Tomas Alonso / Konceptuální obyčejnost

Vstup na akci je zdarma.
Více informací na webu Scholastika a Okolo.

Lenka Kolářová

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu