Design Cabinet CZ

15.07. 2012 - 15.07. 2012

Výsledky soutěže Technology Cup 2012

Soutěže

Studentka Masarykovy univerzity v Brně Jana Malinovská přišla s unikátním projektem Bluetooth SIM Extender (BTSe), se kterým se stala vítězkou univerzitní technologické soutěže Technology Cup 2012. Předmětem nápadu a inovace je zařízení, které umožní k jednomu telefonu aktivně připojit více externích SIM karet.

Využití si zařízení najde u uživatelů chytrých telefonů, kteří jsou nuceni využívat další telefon (například pracovní). Zařízení může obsahovat dva sloty pro SIM karty a skrze Bluetooth bude připojeno k hlavnímu telefonu. V případě že bude někdo volat na číslo SIM karty v modulu, tak se připojí k hlavnímu mobilu (smartphone) a hovor bude probíhat skrze jeho HW. Výhodou je, že modulu stačí pouze malý display pro zadání PIN kódu a pro indikaci baterie. Zbylé plochy budou pokrývat solární články. Modul nebude mít velkou spotřebu (tu tvoří u mobilních telefonů hlavně display), díky tomu by mělo stačit solární dobíjení (probíhá nepřetržitě). Navíc by mělo jít k modulu připojit i dobíjecí kabel pro smartphone uživatele a využít solární články v modulu pro dobití i druhého telefonu.

Hlavní ocenění v rámci Technology Cupu 2012, společné první a druhé místo, získal vedle Jany Malinovské i František Novák z Vysokého učení technického v Brně s originálním architektonickým návrhem Bioplynové stanice Telč. Zvláštní ocenění získal Aleš Vyk z Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava za progresívní řešení v oblasti elektronické publikace.

Společný projekt CVVI a partnerských univerzit z Prahy a Brna byl spuštěn v loňském roce,
kdy zaznamenal mezi studenty technických univerzit značný ohlas. Tomáš Svoboda z brněnského VUT, který první ročník soutěže vyhrál, mohl díky Technology Cupu rozpracovat svůj projekt unikátního rentgenového přístroje SCIOX do podoby funkčního modelu. Vítězem kategorie Návrh vědeckotechnického parku Milovice se stala Jana Švantnerová z VUT Brno s prací na téma Návrh interiéru VTP Milovice. V kategorii Návrh vědeckotechnického parku Vysočina se na prvním místě umístil František Novák z VUT Brno se svojí výše zmíněnou prací na téma Bioplynová stanice Telč. Nejúspěšnější v kategorii Bezpečnostní studie objektu, sponzorované společností Saab, byly práce Luboše Kučery z Vysoké školy Karla Engliše v Brně a Marka Tichého z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V kategorii Strojírenství, ICT a přírodní vědy se nejlépe umístila v úvodu popsaná práce Jany Malinovské z MU v Brně. Cenu za nejlepší středoškolskou práci si odnesly Kristýna Hladká a Nikola Gruntorádová za svoji práci o vývoji nové koncepce clonek pro scintilační detektor.

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu